Klimatyzacja multisplit – montaż

Klimatyzacja multisplit – montaż

  Cześć, nazywam się Krzysztof Smok i zajmuję się montażem klimatyzacji w budynkach od 4 lat. Zacząłem pracę przy montażu jeszcze na studiach magisterskich kierunku Ogrzewnictwo i Wentylacja. Jestem doktorantem na Politechnice Świętokrzyskiej na katedrze Fizyki Budowli i Energii Odnawialnej. Prowadzę zajęcia ze studentami z takich przedmiotów jak ogrzewnictwo, odnawialne źródła energii, wentylacja i klimatyzacja, ocena i audyt energetyczny budynków.

  Latem, kiedy mamy za sobą kilka nieprzespanych nocy z powodu zbyt wysokiej temperatury w domu – marzymy o powrocie chłodniejszych dni i nocy. Niestety pogoda lubi nam robić na złość. Jeszcze kilkanaście lat temu samochody bez klimatyzacji były standardem, ale teraz jest to już rzadkość. Ten sam trend zaczyna się w budownictwie. Ceny klimatyzatorów są znacznie niższe i klimatyzacja staje się dostępna dla coraz większej liczby osób.

  Jeśli chcesz klimatyzować kilka pomieszczeń  lub dopiero budujesz dom, to jednym z rozwiązań może być montaż klimatyzacji typu multisplit.

  Zaletą klimatyzacji multisplit w domu jest fakt, że możemy chłodzić kilka pomieszczeń – każde z nich ma indywidualną regulację temperatury, przy zastosowaniu jednego agregatu zewnętrznego.

  Wadą jest wyższa cena w porównaniu z klimatyzacją split – jednak przy optymalnym doborze urządzeń – cena jest znacznie niższa niż mogłoby się wydawać. W niektórych sytuacjach polecam klimatyzację split zamiast multisplit. Wszystko zależy od układu pomieszczeń i budżetu.

  Zachęcam do skorzystania z darmowej wyceny i wizji lokalnej w Twoim domu. Chętnie Ci pomogę wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Wycena i porada nie jest zobowiązująca. Nie musisz wcale skorzystać z usługi montażu.

   

  Share on facebook
  Udostępnij na Facebook
  Share on twitter
  Udostęnij na Twitter
  Share on linkedin
  Udostępnij na Linkedin

  Leave a Comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.